Надіслати резюме

Віталій Кінах, R&D Engineer

“Хочеш вивчити мову — дивись серіали”.

«Я почав вчити англійську як і всі — зі школи. Але серйозно підійшов до цього питання з 9 класу. Мав хорошу базу: оскільки я вчився у спеціалізованій школі, щодня у нас було по 1-2 уроки англійської. Крім цього були спецкурси: англійська та американська література, технічний переклад, країнознавство тощо, які повністю вели англійською.

В 9 класі у мене був В1. Але я розумів, що цього недостатньо, адже мова знадобиться мені у майбутньому. Ще одним стимулом стало те, що я вступив до Львівської Малої академії наук та почав займатись науковою роботою. Став брати участь у наукових конкурсах, де треба було писати та представляти роботи англійською. І якщо написати роботу вдома — легко, адже ти маєш час підготуватися, то відповідати під час презентації потрібно одразу. Тому я зрозумів, що потрібно серйозно покращувати розмовний рівень.

Моя схема вивчення проста. По-перше, все, що мені потрібно вивчити, я намагаюсь вчити англійською. По-друге, з 9 класу усі серіали та фільми я дивлюсь в оригінальній озвучці. Саме це допомогло мені до моменту закінчення школи вільно говорити англійською.

Щодо мотивації, в мене все було просто — я не вчив мову, а дивився серіал чи фільм. Було цікаво чим закінчиться історія. Тому, на мою думку, головне не забивати голову установкою “я вчуся”, а просто відключатись і поступово занурюватись у мовне середовище. Крім цього, усі фільми та серіали я дивився на сервісі, де можна було увімкнути субтитри та одразу переглянути значення кожного слова.

Головна річ у вивченні мови — контактувати з нею, щоб не забувати. Особисто я користуюсь англійською на роботі: переписуюсь з колегами, клієнтами, науковими керівниками.
Зараз я готуюсь до IELTS, орієнтуюсь на С2. На спеціалізовані курси не ходжу — в мене є знайома, яка іноді допомагає, але в основному готуюсь сам. Також відвідую заняття на Abto Software із групою Advanced. Це дозволяє підтягнути бізнес-англійську та розумітись в актуальних технічних речах».

Оля Копач, Computer Vision Researcher & Business Developer

“Моєю найбільшою мотивацією стала книжка”.

«Я закінчила міжнародну економіку у ЛНУ ім. Івана Франка. Знаю дві мови: англійську (С1) та іспанську (В1). Англійську почала вчити зі школи, а іспанську — з 3 курсу університету.

Для мене найбільшою мотивацією стала книжка. Я читала трилогію, у якій дві книги вже мали переклад, але третя лише вийшла. Мені залишалось або чекати пів року на офіційний переклад, або читати англійською. Цікаво ж, чим закінчиться! Тому цей вибір без вибору став для мене переломним моментом.

Я зрозуміла, що потрібно покращувати англійську. Підійшла до викладачки в університеті — вона порадила все, що я дивлюсь та читаю, дивитись і читати англійською. Я вирішила спробувати.

На початку було дуже складно. Пам’ятаю, я включала фільм чи серіал і нічого не розуміла. Тоді я знову підійшла, запитала, а у відповідь почула: “Не переймайся, просто слухай — розуміння з часом прийде”. Тоді мені здалось, що це недолуга порада. Але я продовжила і за деякий час зрозуміла — спрацювало.

Зараз моя основна методика — якнайбільше читати. Маю електронну книгу із вбудованим тлумачним словником, тому коли не розумію якогось слова, можу одразу підглянути пояснення.

Крім цього у роботі я майже постійно використовую англійську: пишу тексти для публікацій, спілкуюсь з клієнтами, оформляю дослідження та презентації. Це допомагає не забувати мову.

Щодо іспанської, вчити другу мову, маючи хорошу базу з першої набагато простіше. Особливо, коли мови більш-менш схожі. Коли ти досконало знаєш українську та непогано — англійську, ти вже на старті маєш невеликий словниковий запас, бо дуже багато подібних слів. Крім цього, навіть побудова часів чи граматичних конструкцій схожа.

В наш час вже не треба аргументувати, чому потрібно знати англійську. А стосовно іспанської, в моєму університеті були хороші викладачі та мені сподобалась сама мова. Вона милозвучна та дуже поширена. Пам’ятаю, десь читала, що якщо ти знаєш англійську та іспанську, ти можеш порозумітись з 80% світу. Знання мов відкриває кордони, а це саме по собі непоганий стимул».

Наталія Наконечна, фінансова директорка

“Вчити мови — моє хобі”.

«Вчити мови — одне з моїх хобі. Я вдосконалюю українську, підтримую на відповідному рівні англійську (В2-С1), частково можу зрозуміти польську та зараз більш як пів року вивчаю німецьку.

Англійську почала вчити в школі. Зараз підтримую рівень на курсах від Abto Software. Інші мови хотіла знати з цікавості та для розширення кругозору. Польська — споріднена до української мова, тому для її розуміння на базовому рівні мені вистачило кількамісячного курсу.

Німецьку вирішила вивчити для загального розвитку. Багато моїх знайомих та друзів вчили німецьку в школі та відгукувались про неї, як про складну мову. Досі кажуть, що згадують ці уроки, як страшний сон 🙂 Мені стало цікаво і я вирішила, що це буде моїм наступним викликом.

Моєю методикою є структуроване навчання тематичними блоками. Віддаю перевагу навчанню у групах до 6 осіб, рідше беру індивідуальні уроки з вчителем.

На індивідуальних заняттях можна краще вивчити граматику та набратись сміливості розмовляти. Групові цікаві тим, що дозволяють познайомитись з різними людьми та почерпнути від них щось для себе. А заняття поза межами компанії — це ще й можливість вийти з “айтішного” осередку, адже приходять люди різних професій, віку та соціального статусу.

Як підтримати мотивацію? Потрібно вчити мову та максимально використовувати її у повсякденному житті. Наприклад, дивитись фільми, користуватись на роботі, у подорожах чи для розваг. Тоді ти розумієш, що вона потрібна, що твої зусилля не марні. А далі — тільки вперед!

Також я помітила, що не варто вчити кілька мов “з нуля” водночас. Краще спочатку досягнути хоча б середнього рівня у першій мові, а тоді братись за наступну. Прогрес даватиметься простіше, швидше й цікавіше».

З чого почати вивчення англійської?

Віталій: «Особисто я починав із сіткомів. Дивився Friends, How I met your mother, Silicon Valley (про ІТ), The Office (про офісну рутину). Згодом просто підбирав серіали під теми, які мені цікаві.

Щодо книжок — спочатку обирав те, що вже читав українською. Зараз більшість контенту, який я дивлюсь чи слухаю — англомовний. Наприклад, до карантину дорогою на роботу часто слухав аудіокниги».

Оля: «Я раджу починати з перечитування книг, раніше прочитаних українською. Особливо фентезі, адже саме в цьому жанрі письменники люблять вигадувати нові слова. Порівнюючи, як вони звучать різними мовами, можна більшою мірою насолодитися дотепністю автора.

Для вивчення англійської доцільніше братися за серії книг, аніж за поодинокі твори. Так ти звикнеш до авторського стилю, героїв та світу і зможеш контекстуально вгадувати багато невідомих слів.

Для тих, хто більше впевнений у своєму розумінні мови, рекомендую прочитати The Thirteenth Tale by Diane Setterfield та The Secret History by Donna Tartt. Також цікава серія детективів про Корморана Страйка від Джоан Роулінг — вона їх пише під псевдонімом Роберт Гелбрейт (The Cuckoo’s Calling, The Silkworm, Career of Evil, and Lethal White by Robert Galbraith)».

Наталія: «Граматика важлива, особливо якщо англійська потрібна для ділового листування. Навчалась за такими книжками:

  • Business English student’s books:
  1.  The Business by John Allison with Paul Emmerson (MACMILLAN)
  2. Market Leader by Iwonna Dubika, Margaret O’Keefe
  • Common Errors in English (Penguin Quick Guides) by Paul Hancock
  • Close-Up by Angela Healan, Katrina Gormley, Diana Shotton
  • Headway (used to learn in school)».

 

Текст: Марина Романцова

    Напиши нам