Надіслати резюме

Кожен велосипедист, якому не байдуже на власну безпеку під час руху, повинен подбати про наявність спеціального обладнання. Важливою складовою такого обладнання є шолом. Він захищає від черепно-мозкових травм при ударах та падіннях з двоколісного транспорту. При цьому не варто нехтувати й допустимою швидкістю, адже при перевищенні норми захист може належно не спрацювати. Команда Abto Software взяла участь у розробці цікавого проєкту, що порушує згадану проблематику та покликаний покращити безпекову ситуацію на дорогах за допомогою впровадження штучного інтелекту та комп’ютерного бачення.

article img

Головне про проєкт

У 2021 році до Abto Software звернулася компанія, що пропонує інноваційні рішення підприємствам та урядам. Ключовою метою замовника було розв’язання регіональних проблем через покращення інфраструктурних послуг, впровадження бізнес-інструментів, а також за допомогою рішень Smart City та IoT-технологій.

Наша команда (1 back-end developer, 1 business analyst, 1 QA engineer, 1 project manager) приєдналася, щоб допомогти розробити систему спостереження за велосипедами з використанням ШІ. Рішення від Abto Software дозволяє розпізнавати велосипедистів серед інших учасників дорожнього руху, моніторити їхню швидкість та виявляти водіїв двоколісного транспорту без захисних шоломів.

Такий розумний моніторинг автоматично веде статистику руху і швидкості вело- та інших видів транспорту, дозволяє спостерігати за поведінкою пішоходів та прогнозувати й розробляти безпечну та зручну інфраструктуру для всіх учасників руху.

Стек технологій:

Python, OpenCV-Python, NumPy, TensorFlow, PySide2.

Як працює рішення

Розробка Abto Software дозволяє зацікавленим сторонам збирати, зберігати, отримувати доступ і аналізувати дані трафіку. Ці дані містять інформацію про кожного окремого велосипедиста та не велосипедиста, який в’їжджає на велосипедну доріжку або виїжджає з неї, а також про те, чи має учасник руху захисний шолом і з якою швидкістю пересувається.

Покрокове пояснення роботи цього рішення можна коротко описати таким чином:

* Камеру розміщують безпосередньо над велосипедною доріжкою або смугою.
* Відео надсилається на робочу машину з достатньо потужними процесором та відеокартою.
* Файли аналізуються процесором, що запускає програму, розширену алгоритмом штучного інтелекту.
* Реалізована модель ШІ здійснює розпізнавання та підрахунок велосипедистів і шоломів, а також вимірює швидкість руху.

Отже, особливостями розробки є:

article img

Куди ж без викликів

  Під час реалізації будь-якого проєкту не обійтися без викликів. Проте, в їхньому подоланні є певний азарт та цікавість. Такі нюанси дають змогу краще проаналізувати рішення, внести в нього доцільні корективи, зробити продукт більш гнучким та зручнішим для користувачів на усіх рівнях.

  Перший виклик стосувався затримок з доступом до необхідних наборів даних. Тут все залежало від замовника.

  Наступний виклик виник на етапі налаштування обладнання. Команда, яка працювала над зазначеним проєктом, пояснила в деталях, як коректно встановити потрібне обладнання, оскільки співробітники зіштовхнулися з проблемами налаштування правильного ракурсу та досягнення високої якості кінцевого відео.

  Довелося й добре обдумати вибір відповідної моделі ШІ. Річ у тому, що деякі розглянуті нами моделі краще підходять для досконалого розпізнавання швидкості, а інші – для беззаперечного визначення шолома. Щоб забезпечити безпомилкові розрахунки, наші інженери поступово адаптували та навчали обрану модель ШІ.

  Цікаво, що на старті роботи над проєктом штучний інтелект інколи плутав шоломи з об’ємними зачісками. Для більшої точності розпізнавання команда Abto Software провела додаткову роботу з навчання алгоритму.

  З урахуванням перелічених нюансів, вдалося створити модель, що стала максимально точною у генерації своїх висновків.

Цінність проєкту для бізнесу

Напрацювання Abto Software є важливим в плані посилення громадської безпеки. Проєкт підтвердив доцільність подальшого розвитку програмного забезпечення у цій ниві. Було підкреслено залучення штучного інтелекту до систем відстеження.

Цінність проєкту для бізнесу полягає у підвищенні конкурентоспроможності шляхом продажу унікального готового рішення. Не менш вагомим є підвищення репутації та іміджу компанії-клієнта методом популяризації здорових звичок.

Зрештою, сподіваємося, що подібні проєкти сприятимуть зростанню інтересу до велосипедної культури. Адже двоколісний транспорт – це зручно, екологічно, корисно для здоров’я, весело, а зі схожими інноваціями ще й напрочуд безпечно.

  Напиши нам