В четвер, 16 жовтня, на факультеті прикладної математики та інформатики в ЛНУ ім. І. Франка, компанія Abto Software відкрила Лабораторію комп’ютерного бачення та штучного інтелекту ( ауд.119 а). Робота над лабораторією тривала близько 3 місяців. Наразі в Лабораторії встановлено 13 комплектів ПК, проектор, екран, дошка та нова скляна перегородка.

За словами декана факультету прикладної математики та інформатики, Івана Дияка, ця аудиторія символізує початок співпраці між факультетом та компанією Abto Software. 

“Мені б дуже хотілось, щоб студенти займались на факультеті тим, що їм цікаво. І я вірю, що такі ініціативи лише позитивно впливатимуть на розвиток студентів”, - зазначив декан.

Олександр Музичук, СЕО Abto Software, додав, що компанія планує на базі лабораторії сприяти розвитку освітньої екосистеми в університеті.

“Я мрію, щоб наша освіта працювала у парі з бізнесом. Таку модель я побачив в Технічному університеті Ейндговена, де працював науковим співробітником в рамках Postmaster Program. Мені б хотілось, щоб ця ефективна екосистема розвивалась і на базі ЛНУ ім. і. Франка. Для цього виш має мати сучасне обладнання, актуальні навчальні курси, найкращих викладачів, щоб випускати  кваліфікованих спеціалістів”, - наголосив Олександр.

Про наступні плани роботи на семестр розповіла Віра Качковська, L&D менеджерка компанії.

“Ми плануємо продовжити проводити лекції та воркшопи з Computer Vision та Artificial Intelligence. А також цього року, ми вперше запустили програму менторства курсових та магістерських робіт. Тому кожен студент, який хоче розвиватись в напрямку AI, СV, ML може долучитись до програми та працювати разом з ментором Abto Software над практичною частиною роботи”, - додала Віра.

Загалом, компанія вже давно долучається до різних студентських ініціатив та є спонсором студентських олімпіад з програмування. Також Abto Software проводить літні навчальні курси з AI&CV, де викладають досвідчені R&D Engineers компанії.