Надіслати резюме

Розповідаємо про додаток для телемедицини на основі проєкту з охорони здоров’я, створений командою Abto Software. Часові межі роботи — з липня по листопад 2021 року.

Про проєкт

Задачею основного проєкту була розробка платформи, яка б забезпечила безперебійне онлайн-спілкування між пацієнтами та працівниками клініки. Вже після релізу наші спеціалісти доповнили рішення, створивши додаток з можливістю інтеграції медичних пристроїв через Bluetooth.

Для успішної синхронізації наші спеціалісти дослідили формати даних окремих груп пристроїв та розробили підхід для швидкого отримання необхідних показників. Таким чином програма телемедицини змогла автоматично розпізнавати та передавати виміряні дані, зображаючи їх на екрані смартфона. Для розробки ми використали FlutterBlue — спеціально створений модуль Bluetooth для Flutter.

Команда та технології:

Стек технологій: Flutter; Dart; бібліотека FlutterBlue.

Команда: Flutter developer; Project manager.

Мета проєкту

Нашою основною ціллю було забезпечити успішну інтеграцію додатка з персональними медичними пристроями. Таким чином пацієнти могли б у кілька кліків ділитися важливими показниками здоров’я зі своїми лікарями-консультантами. 

Згідно з планом, щойно медичний пристрій під’єднувався до програми охорони здоров’я, на екрані смартфона автоматично зображатись індикатори з основними даними. Після цього пацієнт міг надіслати дані лікарю через додаток telehealth та отримати оновлений план лікування.

Команда Abto Software бачить багато переваг у розвитку напрямку телемедицини. Ми вважаємо, що передові медичні рішення повинні бути пріоритетом для компаній, які надають медичну допомогу. Це дозволить усунути бар’єр доступності до медичних послуг високого рівня, особливо в часи пандемії. 

Як працює додаток

Після запуску додатка у головному меню зображаються кілька категорій послуг, з яких користувачу необхідно вибрати потрібну.

Для вимірювання певного показника пацієнту необхідно вибрати відповідний розділ (наприклад, «глюкоза в крові»). 

Наступним кроком є синхронізація персонального медичного пристрою з програмою охорони здоров’я. Пристрій можна вибрати зі списку доступних через Bluetooth.

Щойно пристрій виміряє показники здоров’я, дані миттєво зображатимуться на екрані. Далі можна поділитися інформацією з медичним працівником.

На цей час існує три типи персональних медичних пристроїв, які можна під’єднати до програми охорони здоров’я:

 • Глюкометр;
 • Пульсоксиметр;
 • Апарат для вимірювання артеріального тиску.

Виклики

Основними викликами для команди Abto Software стали: 

 • Уникнення повторного використання написаного коду. 

Цю задачу вирішили шляхом написання найбільш універсального коду для плавної взаємодії додатка та медичних пристроїв. 

 • Відповідність стандарту ISO/IEEE 11073.

Виробники медичних пристроїв використовують різні формати даних. Це ускладнює їхню інтеграцію з інформаційними системами охорони здоров’я. Тому IEEE та Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) розробили стандарт для персональних медичних пристроїв (PHD) ISO/IEEE 11073 щодо сумісності персональних медичних пристроїв.

До пристроїв із даним стандартом належать ваги, глюкометри та інші медичні прилади, якими можна користуватися без допомоги медичного працівника. Стандарт створений на основі IEEE11073, але має кілька відмінностей через акцент на пристроях, призначених для особистого використання.

Дотримання цього медичного стандарту є однією з головних вимог у сфері телемедицини. 

Результати проєкту

Доповнюючи попередньо розроблену програму, наша команда:

 • Дослідила формати даних окремих груп пристроїв, які можуть бути підключені до додатка;
 • Розробила підхід для швидкого та плавного отримання вимірюваних показників;
 • Інтегрувала передовий мобільний медичний додаток із персональними медичними пристроями.

Завдяки роботі наших спеціалістів ми змогли принести таку користь бізнесу замовника: 

 1. Створений додаток максимально спростив отримання високоякісної медичної допомоги для звичайних користувачів.
 2. Додаток допомагає економити час. Це дозволяє перевантаженим медичним працівникам працювати ефективніше та залишає більше часу для надання спеціалізованої медичної допомоги.
 3. Наше рішення прискорює цифровізацію медицини, адже дозволяє легко оцифровувати медичні записи.
 4. Завдяки зручній інтеграції з персональними медичними пристроями постачальник зміг залучити більше нових клієнтів та отримав переваги на висококонкурентному ринку.

  Напиши нам