Надіслати резюме

article img

Віталій Назарчук, Software Engineer

Про початок

«Я працюю в Abto Software з 2008 року. Це моя перша та єдина робота — я потрапив сюди, коли навчався на 5 курсі в ЛНУ ім. Івана Франка. Вчився на факультеті прикладної математики та інформатики.

Факультет обрав майже випадково: у школі добре знав математику, тому вирішив поглибити знання в цій області. Я не задумувався, ким стану після випуску, та й на перших курсах мене це не дуже цікавило. Більше дізнаватись про ІТ почав на старших курсах, коли мої сусіди з гуртожитку стали задумуватись про майбутнє. Так разом із ними “втягнувся” і я.

Найбільше мене зацікавила бекенд-розробка. Я закінчив курси по .Net та розіслав свої резюме у кілька компаній, які мені сподобались найбільше. Однак на цьому етапі зіштовхнувся з труднощами: я вчив німецьку мову, а у більшості компаній шукали розробника зі знанням англійської. Мало хто мав бажання і можливість дати новачку час “підтягнути” мову. Тому на співбесіду мене запросили лише кілька компаній, і серед них — Abto Software.

Про кар’єрний шлях

Перші два роки я працював на проєкті голландської компанії, пов’язаному з бурінням. Ми відповідали за спеціальний софт, за допомогою якого бур може працювати набагато точніше.

Згодом мені запропонували змінити проєкт — якщо раніше я кодив на .Net, то тут довелось вивчити та користуватись C#. Потім мав проєкт на Delphi, працював з “Укрзалізницею”, займався сайтом нашої компанії… За весь час роботи змінив близько 10 проєктів.

Компанія завжди дає вибір: коли є новий проєкт, мені його пропонують і запитують, чи я хотів би його взяти. Якщо мені це цікаво — погоджуюсь.

Зараз я повернувся на свій найперший проєкт. Виконую функції Team Lead: на цьому проєкті я найдовше, тому найкраще його знаю. Зазвичай саме я відповідаю на листи замовника. Також іноді пояснюю певні робочі нюанси команді.

Найбільше мені подобаються математичні та наукові проєкти. Люблю точні розрахунки та складні задачі. В проєкті, до якого я залучений зараз, потрібно чітко розраховувати траєкторії та кути, щоб бур працював максимально точно. Як на мене — це дуже цікаво.

article img

Типовий робочий день

Мій робочий день починається о 10-11 ранку. Кілька років тому я приходив на роботу пізніше, але зараз у мене сім’я, тому вечори я проводжу вдома з дружиною та дитиною. В нашій компанії вільний графік, тому я можу прийти будь-коли: головне вчасно та якісно виконувати необхідний об’єм задач.

Далі — кава. Це необхідна частина робочого процесу 🙂 А тоді я сідаю за комп’ютер та дивлюсь, які задачі потрібно виконати. Якщо потрібно — фіксаю баги, дописую функціонал, відписую замовнику тощо.

На роботу зазвичай витрачаю по 9-10 годин на день. Втім, бажаною нормою в компанії вважається 8 год/день. Звичайно, ти можеш комбінувати: наприклад, сьогодні попрацювати 6 годин, а завтра-післязавтра надолужити.

Work&Life Balance

2 роки тому я одружився, а 8 місяців тому у нас з’явилась дитина. І саме з появою малюка я оцінив, наскільки круто мати вільний робочий графік.

Я завжди можу піти раніше або взяти day off, щоб вирішити свої справи. Також маю змогу працювати з дому, коли це потрібно.

Дуже цінно, що завдяки такому вільному підходу до планування робочих годин я можу проводити достатньо часу із дружиною та дитиною, а не постійно “пропадати” на роботі.

article img

Про можливості у компанії

В Abto Software я прийшов зовсім “зеленим”: Junior, який щойно закінчив профільні курси, мало що тямив в ІТ та практично не знав англійської мови. Компанія допомагала розвиватись: завдяки мовним курсам я за короткий час зміг вивчити англійську до міцного Intermediate. Крім цього, мені часто пропонували відвідати профільні курси, тренінги та лекції за кошти компанії, щоб поглибити технічні знання.

Якби я захотів поділитись знаннями, в нас є власні навчальні курси для студентів, де викладають розробники компанії. Також міг би зробити це на внутрішніх Tech Talks: зазвичай на таких зустрічах діляться досвідом про різні цікаві штуки, які використовують на проєктах.

В компанії є можливість змінювати діяльність. Якщо я 11 років тому прийшов розробником, це не означає, що я так і залишусь кодити. Якщо виникне бажання, я завжди можу звернутись до HR-відділу та мені порадять, що потрібно робити, щоб досягнути мети.

Особисто мені подобається моя робота. В майбутньому розглядаю можливість стати Tech Lead. Хоч це і керівна посада, але вона більш технічна, ніж, наприклад, Project Manager. А я не хотів би втрачати можливість працювати з кодом.

article img

Чому не змінюєш компанію?

Я не планую змінювати компанію, адже не бачу в цьому сенсу. Для мене найосновніше в роботі — це цікавий проєкт та дружня команда. Все це є в Abto Software.

Звичайно, змінивши оточення та колектив можна навчитись чогось нового. Інші люди, нові проєкти… Але поки що мені подобається моя робота. А якщо набридне проєкт — я завжди маю змогу обрати інший».

 

Текст та фото: Марина Романцова

    Напиши нам