На початку серпня ми організували для наших менеджерів інтерактивний воркшоп у форматі місії спецагентів NASA. До секретної місії долучились 14 Project Managers з усіх проектів Abto Software. Структура воркшопу базувалась на напрацюваннях PMI (Project Management Institute). В неформальній та веселій атмосфері ми разом з агентами працювали над ключовими компетенціями проджект менеджера, обмінювались досвідом та дискутували.

Що ж таке компетенція?

Компетенція - це здатність людини правильно виконувати свою роботу. Це поєднання практики, теорії, пізнавальних навичок, поведінки та цінностей, що використовується для підвищення продуктивності.
Що включають у поняття компетенції менеджера проектів?
Це видима здатність виконувати дії в рамках проекту, що призводить до очікуваних результатів на основі визначених та прийнятих стандартів.

Модель компетенції менеджера проектів базується на:

- знаннях, які підтверджуються сертифікатами (PMP, CAMP);
- виконанні, тобто як менеджер застосовує ці знання на практиці;
- персональних навичках, як менеджер поводить себе в рамках проекту.
Загалом, відповідно до PMI, хороший менеджер має володіти цими компетенціями для ефективного управління проектами та виконання своїх функцій.
На воркшопі ми розглядали Performance та Personal компетенції. В рамках “Mission 1” - 5 команд працювали над персональними компетенціями, серед яких: професіоналізм, комунікація, ефективність, лідерство та менеджмент, пізнавальні навички.
А під час “Mission 2” – над перфоманс компетенціями, які дублюють етапи розробки проекту: ініціація проекту, планування, виконання, моніторинг та закриття проекту.

Хто ж такий ідеальний Abto-менеджер?

Це космомен, який є креативним та чесним лідером, що вміє контролювати свої емоції, одночасно зберігаючи політкоректність. Це менеджер, який не лише вміє аналізувати, планувати, направляти у роботі, пріоритизувати таски та вимірювати результат, але й мотивує команду та на власному прикладі демонструє усі ті навички, якими повинен володіти успішний PM.
Надалі ми плануємо проаналізувати напрацювання наших менеджерів та створити повноцінний портрет нашого ідеального Abto-менеджера. Наступний крок - організація професійних воркшопів та майстер-класів для вдосконалення управлінських навичок.