“Усе можна пережити, якщо підібрати правильну пісню”, – колись сказав Курт Кобейн. Ця цитата стала не менш відомою за культові пісні гурту Nirvana. Ще б пак, музика супроводжує нас щодня у побутових справах, допомагає налаштуватися на відповідні емоції та, зрештою, є культурним надбанням. Проте, талановитим людям, які здатні творити якісні музичні продукти, потрібно долати чимало організаційних перепон, аби заявити про свої здібності. А що як їм у цьому допоможуть технології?
Кар’єро-орієнтована мережа для музичної індустрії
Команда Abto Software розробила соціальну платформу, що задовольняє специфічні потреби музичної індустрії. Ця кар’єро-орієнтована мережа допомагає музикантам, продюсерам та іншим професіоналам цієї галузі знаходити один одного для співпраці, керувати проєктами та розвиватись. Платформа створена для того, щоб об’єднати музикантів, виконавців і менеджерів гуртів, агентів із пошуку талантів і піарників, і навіть постачальників послуг, які займаються відеозйомкою, монтажем, організацією та обслуговуванням.
Платформа дозволяє користувачам створювати профілі, демонструвати свої роботи, шукати вакансії, а також спілкуватися з іншими представниками індустрії. Так, зазначивши відповідний досвід і освіту, підтверджені рекомендації та календарі зайнятості, компетентні музиканти та гастролери можуть знайти пропозиції роботи та сприяти кар’єрному зростанню.
Також розробка покликана запобігати шахрайським діям. Відтак, вся інформація у профілях користувачів повністю відповідає дійсності. Водночас платформа має обмежений доступ, гарантує безпеку даних шляхом використання сучасних стандартів для захисту персональних даних та контенту користувачів.
Сфера нашої відповідальності у цьому проєкті складалася зі створення сайту (Frontend та Backend), бізнес-консультування, розробки дизайну рішення, створення прототипу (йдеться про шлях користувача, динамічні прототипи тощо), мануального та автоматизованого тестування.
Команда складалася з трьох розробників, тестувальника, дизайнера, а також проєктного менеджера / бізнес-аналітика.
Проєкт тривав з лютого по жовтень 2023 року.
Технології:
NestJS, React, Postgres, Prisma, TypeScript, Git.
Інструменти та інтеграції:
Cloudinary, Retool, Twilio, Stripe.
Інфраструктура:
AWS.
Головні особливості проєкту
За допомогою платформи досвідчені фахівці з музичної сфери можуть зв’язуватися з агентами, продюсерами та іншими релевантними до специфіки їхньої роботи спеціалістами, подавати заявки для отримання перспективної пропозиції зі співпраці та загалом демонструвати талант та експертизу – і все це гарантовано без потрапляння на фальшиві чи застарілі пропозиції та без жодних інших шахрайських маневрів.
Пропозиції можна відфільтрувати за:
* Локаціями для виступів (стадіон, арена та інші);
* Розкладом гастролей (звичайний, міжнародний, одноразовий тур, тур вихідного дня);
* Необхідним досвідом;
* Типом оплати праці;
* Музичним жанром;
* Географічними місцями проведення подій.
При реєстрації користувач повинен надати детальну інформацію про відповідний досвід роботи та рекомендації. Лише після ретельної модерації та схвалення користувачеві надається дозвіл використовувати платформу та подаватись на розміщені оголошення про роботу.
Таке керування доступом користувачів реалізовано для усунення фейкових акаунтів та запобігання кіберзлочинності.
Ключові особливості проєкту:
Які виклики були перед нами
Головним викликом проєкту було неповне бачення готового продукту та його основної функціональності. Щоб розв’язати цю проблему, ми зібрали велику фокус-групу та визначили потреби й вподобання майбутнього користувача, аби запропонувати продукт, що точно відповідав би максимальним уявленням.
Використовуючи LinkedIn, ми визначили основні недоліки платформи:
* Відсутність контролю над доступом, що породжує підроблені акаунти;
* Недостатня модерація, що допускає шахрайські схеми;
* Обмежені категорії для виділення досвіду роботи;
* Відсутність середовища спільноти, де можна комунікувати з людьми з музичної та гастрольної індустрії.
Усі зазначені незручності вдалося усунути. Таким чином нам вдалося успішно розробити єдину мережу, орієнтовану на працевлаштування професіоналів однієї галузі. Тепер дотичним до музичної індустрії фахівцям більше не потрібно роздумувати над тим, як продемонструвати свій талант за допомогою шаблонів загального формату в LinkedIn.
Користь для бізнесу
Об’єднання професіоналів однієї галузі в єдиному просторі відкриває нові можливості для талановитих музикантів, продюсерів, агентів та інших учасників індустрії, надаючи їм інструменти для розвитку кар’єри, безпечного спілкування, демонстрації своїх досягнень та пошуку вигідних колаборацій. Ретельна модерація, сучасні стандарти захисту даних та зручний інтерфейс сприяють комфортній та надійній роботі з реалізованою платформою.
Проєкт підвищує рівень організації у музичній сфері, сприяє кращій комунікації та забезпечує учасникам галузі надійний простір для професійного розвитку, заощаджуючи представникам творчих професій більше часу й наснаги для творчості.