Надіслати резюме

Заохочення працівників до оновлення знань та професійних навичок є запорукою ефективної роботи. В Abto Software кожен працівник може сподіватися на те, що його прагнення до саморозвитку буде підтриманим. Курси, тренінги, менторство, сертифікаційні програми – компанія використовує різноманітні можливості та інструменти для створення сприятливого кар’єрного середовища. Одним з найефективніших способів набуття технічних скілів є внутрішні Tech Talks, ефективність яких перевірена роками. У цьому матеріалі розповімо, у чому вбачаємо їхню цінність.

Чому ІТ-спеціалісти повинні безперервно навчатися

Варто визнати, що ІТ-фахівці просто зобов’язані постійно навчатися, інакше про майбутнє у цій царині доведеться забути. ІТ-галузь специфічна тим, що розвивається стрімкими темпами. Слід бути готовими до того, що, грубо кажучи, технології, які ще вчора мали місце на порядку денному, сьогодні вже вважатимуться малоперспективними, а завтра будуть тавровані як безнадійно застарілі. Тож ІТ-спеціалісти повинні повсякчас тримати руку на пульсі всіх інновацій, щоб залишатися конкурентоздатними на ринку.

Для тих, хто обрав собі професію до душі, ця вимога є однозначним плюсом. Для багатьох ІТ-спеціалістів постійний розвиток є джерелом професійного задоволення. Ба більше, саме систематичне долання перепон, розв’язання складних завдань, підкорення невідомого та інші виклики формують експертність. Натомість відсутність розвитку провокує відчуття монотонності, застою, нудьги, що суттєво знижує інтерес до роботи та негативно відображається на якості її виконання.

Серед іншого, нові знання та навички відкривають перед спеціалістами більше можливостей для кар’єрного зростання, зокрема йдеться про перехід на нові посади, підвищення кваліфікації або навіть зміну спеціальності.

article img

Яка роль компанії у заохоченні персоналу до навчання

На наше переконання, не лише працівники повинні бути зацікавленими у своєму професійному розвитку. Це також і відповідальність роботодавця. Компанія, що створює сприятливі умови для навчання колективу, завжди буде у виграшній позиції. Серед ряду переваг можна виокремити наступні.

* Підвищення продуктивності. Навчені та кваліфіковані співробітники працюють більш ефективно, швидше вирішують складні завдання та впроваджують інноваційні рішення. Це підвищує загальну продуктивність компанії та якість продуктів і послуг.

* Збереження кадрів, зменшення витрат на найм і адаптацію. Дуже цінною є довгострокова співпраця з людьми, які вже добре знайомі з культурою та процесами компанії. Інвестування у розвиток власних талантів – це чергова демонстрація того, що компанія піклується про своїх співробітників.

* Покращення репутації. З попереднього пункту можна зробити логічне припущення, що навряд талановитий інженер захоче підписати контракт з компанією, де будуть відсутні умови для подальшого розквіту його вмінь.

* Інновації та конкурентоспроможність. Компанії, які мають добре навчених співробітників, здатні швидше впроваджувати нові технології та інновації, що робить їх більш показовими на ринку. Це підвищує шанси на лідерство в галузі та дозволяє займати кращі позиції на ринку.

* Гнучкість та адаптивність. Навчені співробітники краще адаптуються до змін у технологіях та вимогах ринку. Це дозволяє компанії залишатися гнучкою та швидко реагувати на ті нові виклики й можливості, що виникають у динамічному середовищі ІТ.

* Розширення внутрішніх можливостей. Коли співробітники розвиваються всередині компанії, вона отримує можливість заповнювати важливі позиції з власних кадрів.

* Зменшення ризиків. Висококваліфіковані працівники здатні краще передбачати та уникати можливі проблеми, що знижує ризики для компанії, пов’язані з невдалою реалізацією проєктів або використанням застарілих технологій.

Таким чином інвестиції в розвиток працівників є стратегічно важливими для довгострокового успіху ІТ-компанії.

article img

Чому саме Tech Talks

Tech Talks в ІТ мають кілька особливостей. Так, для цього формату характерними є: невимушена атмосфера; неодмінна актуальність обраної теми; висока залученість авдиторії; інтерактивність.

На Tech Talks у ролі спікерів виступають безпосередньо працівники компанії. Розповісти про свій досвід та поділитися знаннями може будь-хто з колег, хто має таке бажання та необхідний практичний бекґраунд. Співробітники, які виступають на Tech Talks, демонструють свої лідерські якості та глибокі знання в певних сферах. Це допомагає компанії виявляти потенційних лідерів і розуміти, хто з команди може бути готовий до більш відповідальних ролей.

“В нас на фрилансі (раніше – фултайм) є співробітник – Олександр Маковейчук, який колись брав людей до себе в команду за умови, що ті хочуть і можуть провести хоча б один Tech Talk. Для нього це ознака того, що людина має багаж знань за спиною, яким може поділитись, і готова навчатись далі. Мені дуже імпонує такий підхід, бо він успішно працював роками”, – ділиться Наталія Слободян, Office Manager і Travel Coordinator, яка розв’язує організаційні питання Tech Talks в Abto Software.

Загалом Tech Talks підвищують залученість співробітників та сприяють кращій взаємодії. Участь у Tech Talks допомагає колегам глибше розуміти один одного і працювати більш злагоджено.

“Tech Talks надають можливість отримати нові знання, обговорити актуальні теми та поділитися досвідом у невимушеній атмосфері. Ми бачимо в цьому велику цінність для професійного розвитку наших працівників”, – розповідає Олександра Кашуба, PR & Employer Brand Manager в Abto Software.

article img

Як відбуваються Tech Talks

За два тижні до Tech Talks компанія робить анонс, щоб достатньо людей встигли довідатися про подію та запланувати свій час таким чином, аби змогти бути присутніми. Після цього важливо кілька разів нагадати про подію через різні корпоративні канали комунікації.

Підготовка до події також включає вибір спікера, узгодження часу та дня. Останнє є дуже важливим моментом, оскільки спікер, який є нашим працівником, повинен мати вдосталь часу для підготовки, враховуючи його робочі обов’язки на проєкті. Спікер, зі своєї сторони, готує матеріали, зокрема презентацію.

Через гібридний формат роботи більшість Tech Talks проводяться онлайн, у Zoom. Також бувають події у змішаному форматі, коли в одній з кімнат для мітингів подія відбувається офлайн для тих, хто присутній в офісі, і одночасно ведеться трансляція для слухачів, які приєднуються онлайн. Аби уникнути технічних перепон, важливо, щоб презентацію мав не лише спікер, а й хост заходу. Добре, якщо ще одна особа може додатково підстраховувати. Тоді ризики провалу Tech Talks через технічні несправності та бар’єри зводяться до мінімуму.

“Через повномасштабне вторгнення ми дещо втратили гнучкість, якщо говорити про спікерів. Підготовка до Tech Talks займає чимало часу, не всі зараз можуть дозволити собі цей час виділити. Що ж стосується відвідувань, то ми стараємось триматись золотої цифри у 10% від загальної кількості співробітників. Плюс-мінус. Це дуже гарна цифра насправді, бо ми всі знаємо, що часто люди дивляться вже записи Tech Talks через відсутність можливості відвідати захід онлайн/офлайн. Більшість Tech Talks цього півріччя були відведені під кар’єрні мапи, які ми презентували цього року. Ці Tech Talks мали на меті не тільки пояснення, але й обмін досвідом, порадами, після них люди висловлювали побажання і вносили корективи до карт. Так виходить доволі живе спілкування, а не формат лекції.”, – доповнює Наталія Слободян.

Стандартна тривалість Tech Talks – 1 година. Проте, часто жваві та насичені дискусії й додаткові питання можуть збільшити цю тривалість ще на 10-20 хвилин.

article img

Окрім Tech Talks, компанія регулярно влаштовує Soft Talks. Ці зустрічі присвячені розвитку soft skills, які доповнюють технічні знання співробітників, розвивають емоційний інтелект. Тематика цих подій є дуже широкою, зокрема включає культурні, історичні та інші lifestyle-теми. На Soft Talks ми подекуди запрошуємо лекторів поза компанією (юристів, психологів та експертів з інших галузей, які можуть глибше розкрити актуальну нетехнічну тему).

Останню подію такого формату підготувала наша HR Manager Віра Кіндрат. Це був спеціальний Soft Skills Training, на якому слухачі довідалися, які саме Soft Skills важливі сьогодні та що таке Power Skills, а також отримали практичні поради з ефективної комунікації.

article img

Підбиваємо підсумки

Сподіваємося, у цій статті нам вдалося довести, що Tech Talks в Abto Software є важливим інструментом для сприяння професійному розвитку працівників. Такі події дозволяють не лише зберігати актуальність знань у стрімко змінюваному світі ІТ, але й зміцнюють командний дух та взаєморозуміння. Організація подібних заходів забезпечує ефективну передачу знань, стимулює інновації та підтримує кар’єрний ріст працівників.

Отже, проведення Tech Talks є важливим складником створення середовища, де кожен співробітник може максимально реалізувати свій потенціал.

    Напиши нам